Archiv rubriky: Osobnosti

S Robertem Carverem o systematickém obchodování

V New Yorku jsme měli nedávno možnost podrobněji vyzpovídat Roberta Carvera, mj. autora mé oblíbené knihy věnované systematickému obchodování. Především ale velmi zkušeného tradera, který má za sebou i kariéru manažera portfolia v rámci AHL, velkého systematického hedge fondu. Robert je pro mnohé studnicí inspirace také díky uveřejnění svého ziskového portfolio systému coby open source a průběžným komentářům vysvětlujícím jeho obchodní přístupy publikovaným na blogu Investment Idiocy.

celý článek


Andreas Clenow: Štěstí nepřijde samo, je třeba mu jít naproti

V rámci newyorského QuantConu jsme využili příležitost a vyzpovídali Andrease Clenowa. Úspěšného tradera a především managera středně velkého švýcarského fondu. Ten spravuje devítimístný kapitál z části s pomocí modelů, které Andreas otevřeně popsal ve svých dvou publikovaných knihách zaměřených jak na obchodování futures, tak akcií.

celý článek


Setkání s Dr. Fredem Alanem Wolfem

Před nedávnou dobou jsem v článku Kam pro nové myšlení (DVD) psal mimo jiné o mém velmi oblíbeném filmu What the bleep do we know, který velmi otevřeně nabízí hypotézy daleko za běžná zažitá dogmata a vydává se tak do nových, cizích a dobrodružných sfér. Dnes na tento unikátní film navážu nezapomenutelným setkáním s jedním z hlavních tvůrců.

celý článek


Exkluzivní rozhovor s Mplayem

Dnes přinášíme exkluzivní rozhovor s Mplayem. Ptali jsme se na jeho začátky, na ingredience potřebné k úspěšnému tradingu, na důvody proč žije právě v Las Vegas a samozřejmě i mnoho na téma, co bude v Praze učit české tradery.

celý článek


12 statečných: Hedge Fund Traders

Již jsme si představili 12 největších obchodníků současnosti, obchodujících čistě a jen na svůj vlastní účet. V oblasti tradingu však naleznete ještě druhou skupinu obchodníků, tak zvaní „Hedge Fund Traders“. Pojďme si dnes představit blíže i tyto obchodníky.

celý článek


Woodie: co jsme se naučili

V pátek 23. června proběhl první ze dvou seminářů legendárního obchodníka Kena Wooda (Woodieho). Přednáška měla velmi přátelskou atmosféru a nových a přínosných informací zde bylo dostatek nejenom pro naprosté nováčky, ale i pokročilé obchodníky. I když toho bylo bezpočet, co nás vše Woodie nového naučil, zkusme shrnout alespoň několik málo bodů.

celý článek


12 statečných: Dan Zanger

Jelikož článek z minulého týdne na téma „12 statečných“ vyvolal vesměs pozitivní reakce a bylo i několik dotazů na pokračování tohoto tématu, rozhodnul jsem se postupně představit seriálovou formou jednoho „statečného“ po druhém.

celý článek


Interview s Thomasem Stridsmanem: mechanické strategie mi fungují velmi dobře

Thomas Stridsman je nezávislý analytik a registrovaný poradce v obchodovování komodit (CTA), specializující se na vývoj mechanických obchodních strategií. Jelikož se řada lidí na Finančnik.cz také zabývá vytvářením mechanických systémů a strategií využili jsme jedinečné příležitost pro krátký rozhovor s Thomasem a zpracovali jej do formy interview, ve kterém - jak věříme - můžete najít řadu zajímavých myšlenek k zamyšlení.

celý článek


John Holsinger: 1,37 miliónu dolarů za 7 let

Úspěšných obchodníků chodí po světě bezesporu více, než bychom se kdy mohli domnívat. Přesto, pokud bychom se chtěli o nějakém dozvědět trochu více, bylo by to zřejmě jako hledání jehly v kupce sena. Veřejně známých úspěšných obchodníků je skutečně pouhá hrstka - jeden z nich je například Američan John Holsinger.

celý článek


Milionářkou v 16 letech

Málo která teenagerka si dokázala získat „respekt dospělých“ tak rychle a přesvědčivě, jako Michelle Williamsová. Ve svých 16 letech dokázala za jediný rok proměnit 10 000 amerických dolarů do více jak 100 000 USD a vydělat tak v přepočtu úctyhodných 2,3 milionu korun.

celý článekPraktické kurzy obchodování na burze serveru Financnik.cz

Maximálně praktická témata, bez zatěžování zbytečnými akademickými a nepraktickými informacemi. Jedinečné reference účastníků, profesionální přístup zkušených obchodníků.

On-line kurzy:

Aktuální termíny prezenčních kurzů:


Vyhledávání v článcích

Přímá cesta k informacím

Nejžhavější diskuse


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.