Další díly tématického seriálu :

Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Otevření účtu u InteractiveBrokers - úvod


Jelikož sami spokojeně dlouhodobě obchodujeme u brokerské společnosti Interactive Brokers, dostáváme řadů dotazů, jak si u této společnosti otevřít obchodní účet.

Bohužel nejsme schopni poskytovat jakoukoliv indidivuální podporu, nicméně můžete využít tento podrobný návod, podle kterého lze účet u společnosti otevřít i bez znalosti cizích jazyků. Navíc na serveru provozujeme diskuzní fórum věnované Interactive Brokers, ve kterém můžete nalézt odpovědi na případné dotazy či problémy.

Prosíme, přečtěte si velmi pečlivě následující informace:

- Veškeré instrukce se týkají otevření účtu pro fyzickou osobu. Podporu k otevírání účtu pro právnickou osobu neposkytujeme, nicméně většina položek formulářů pro právnickou osobu je stejná jako pro fyzickou osobu, proto můžete samozřejmě využít naše instrukce k otevírání účtu fyzické osobě jako velmi nápomocné vodítko při otevírání účtu právnické osobě. Další informace k otevření účtu právnické osobě je třeba vyhledat přímo na stránkách www.interactivebrokers.com.

- Účet může být otevřený pouze a jen osobě starší 21 let.

- Minimální částka nutná k fundaci účtu je 10 000 USD

- Pro intradenní obchodování akcií je minimální požadovaná částka 25 000 USD. Tato částka je dána zákonem a je požadována u všech brokerů nabízejících obchodování akcií na US trzích.

Pro otevření účtu budete potřebovat následující:

1) Nezbytný je občanský průkaz.
2) Promyslete si uživatelské jméno a heslo pro přihlašování do IB platformy a k IB účtu. Uživatelské jméno musí mít přesně 9 znaků (kombinace 6 písmen a 3 čísel), heslo musí mít 6-8 znaků (bez mezer) a alespoň jeden z těchto znaků MUSÍ být číslo (případně všech 6-8 znaků může být číslo) a alespoň jeden z těchto znaků MUSÍ být znak abecedy.
3) Připravte se na to, že po dokončení procesu otevírání účtu po internetu bude potřeba nahrát kopii občasnkého průkazu plus ještě jeden dokument, na kterém je totožná vaše adresa s adresou na OP; ideálně např. výpis z bankovního účtu. Tento druhý dokument se předkládá z důvodů potvrzení adresy, tj. skutečně adresa na dokumentu musí souhlasit s adresou na OP. Můžete též použít např. doklad o zaplacení elektřiny, vody, plynu apod.
4) Při vyplňování formulářů nepoužívejte diakritické znaky

Dále doporučujeme založit si pro komunikaci s IB e-mailovou schránku u .com providera, např. hotmail.com nebo gmail.com. CZ a SK provideři (jako centrum, seznam) používají přímo na svých serverech antispamový filtr, který poštu od IB často "polyká" a vůbec nedoručí.

Pokud si přejete pokračovat, klikněte pro další instrukce zde

.


Tomáš


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 29.05.2006, editovat ) Vytisknout tento článek

Následující kapitola:
Otevíráme obchodní účet InteractiveBrokers - důležité

Klíčová slova použitá v článku:
broker, InteractiveBrokers - český návod k otevření účtu

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.