Nástroje pro tento web


assignment

= přiřazení

Přiřazení se děje v případě, že vlastník opce provedl exercise (=uplatnění). Technicky se přiřazení děje tak, že Options Clearing Corporation (OCC) náhodně vybere společnost, která je členem OCC a má vypsanou příslušnou opci (put nebo call). OCC poté informuje tuto společnost a tato se pak postará o vypořádání svého závazku tím, že vybere jednoho ze svých zákazníků (buď opět náhodně podle pravidla fist in-first out nebo nějakou jinou vhodnou metodou), který vypsal příslušnou opci. Tomuto zákazníkovi je pak přiřazeno uplatnění, které od něj vyžaduje vyplnění jeho povinnosti, ke které se zavázal vypsáním opce:

1) povinnost prodat podkladové aktivum v případě call opce

2) povinnost koupit podkladové aktivum v případě put opce

assignment.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 08:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.