Nástroje pro tento web


bracket_trader

Bracket Trader

Program umožňuje jednoduché zadávanie príkazov do platformy Interactive Brokers - Trader Workstation. S určitými obmedzeniami je zdarma. Obsahuje aj takzvany DOM Trader ktorý umožňuje zadávanie príkazov jednoduchým klikaním. Ďalšia výborná funkcia programu je možnosť prehrávania historických dát s grafickým zobrazením v programe SierraChart a možnosť zadávať príkazy do toho trhu v sim móde.

Prehrávanie historických dát

V tomto móde Bracket Trader (BT) načítava historické dáta konkrétneho trhu zo súboru .mnd v programe SierraChart, a postupne posiela tick po ticku data speť do SierraChart. Tam možeme vidieť ako sa trh dynamicky vyvíjal. Tak isto tieto data zabrazuje samotný BT a umožňuje zadávať príkazy ako v reálnom trhu. Takto môžeme vykonávať naozaj veľmi relistický Backtest. Lze takto backtestovat klasické i alternativní grafy.

Nastavení přehrávání v BT

1) Preferences→Data Source→SierraChart MND Playback

2) okne ktoré sa nám otvorí (Sierra tick replay) treba vybrať súbor s dátami príslušného trhu(viď. obrázok napr ER2-200606-GLOBEX.mnd). Pokiaľ ste nainštalovali sierru do štandardného adresára tak dátové súbory nájdete v adresári c:/Sierra/Chartdata/.

3) zadáme „Time Filter“. (nastavíme rozmedzie dátumov a časov s ktorých chcete dáta prehrávať).

4) Radiobuttonom nastavte voľbu BTPB.

5) Přehrávání spustíme stlačením tlačidla „Start Playback“(při velkém datovém souboru se má poté pár vteřin počkat).

6) Spustíme Sierru a otevřeme soubor BTPB.mnd (tento krok se má provést až naskočí kontrolní okno), který najdeme v File - New/Open Intraday chart (Ctrl I)

7) Otvorí sa Vám okno „Tick Replay Symbol“ kde môžete meniť rýchlosť prehrávania(speed), pozastavit ho(pause) alebo ukončiť (stop).

:bt-backtest1.gif

:bt-backtest2.gif

Spusteni simulace pomoci btlink

stahnete btlink1.dll z http://www.bracket-trader.com/SierraChart.htm ulozte do poradace data (defaultne c:/SierraChart/data/)

Poznamka: aby simulace fungovala, musi byt ve Windows nastaven jako oddelovac desetinneho mista symbol „.“ Zmenit se da v nastaveni systemu

Spustit SC, open intraday chart, zvolit, na cem chcete testovat Polozka studies→ Add custom studies→ btlink1.dll Settings, jmeno doplnit na btlink1.btlink → OK Spustit Replay, vybrat datum a rychlost

spustit BT zvolit Preferences > Data source > SC DLL Replay pokud je vse ok, objevi se hlaska „SierraChart REPLAY link on“

instruktazni video je na http://www.bracket-trader.com/SierraChart.htm

Nastavení některých funkcí

Nastavení některých funkcí

Nastavení B/E +/- : Trade Settings - Set Breakeven Offset.

Položky Trail trigger a Trail Increment

1/ Především je třeba mít v „Trade settings - Profit protection mode“ nastavenu volbu „Based on profit reached“.

2/ V BE Trigger se nastaví počet ticků pro posun na hodnotu B/E.

3/ Trailing SL je aktivován po dosažení profitu (ticků) nastavených pro a) posuv na B/E a následně b) Trail trigger.

3/ SL je posouván vždy o hodnotu nastavenou v Trail increment když se o toto hodnotu zvýší profit.

Vypnutí potvrzovací hlášky: Menu - Preferences - Confirm Order Dialog.

Tzv. otočení pozice: Preferences zaškrtnout Reverse button a Breakout/Fade button a Widen stop button

:bt.png

Zvukový signál je možné vypnout nebo změnit pouze v placené verzi :

- vypnutí: V Preferences pomocí Mute Alerts

- změna : v Tools po kliknutí na Edit Alert Sounds

Zaznamenávání obchodů

Záznam všech obchodů ukládá v kořenovém adresáří BT v adresáří LOGS ve formátu *.CSV, tedy v textovém souboru s daty odděléné čárkou.

Pokud máte místní nastavení ve Windows nastavené na anglické, tak to můžete otevřít přímo v excelu. BT má parametry pro ukládání do CSV uložené natvrdo v programu pro anglické nastavení.

Pokud máte české nastavení je potřeba provést jedno z možných nastavení:

a) editování souboru *.CSV a změnit čárky „,“ za středníky „;“ a potom tečky „.“ za čárky „,“ nebo b) START-ovládácí panely-Místní a jazykové nastavení-Místní nastavení vybrat nastavení Angličtina(Spojené státy) nebo c) START-ovládácí panely-Místní a jazykové nastavení-Místní nastavení nechat češtinu a zvolit tlačítko Vlastní nastavení, kde upravíte desetinný oddělovač na tečku „.“ a oddělovač seznamu na čárku „,“ nebo d) přejmenovat soubor na *.txt a potom EXCEL - otevřít - vybereme typ souboru „všechny nebo *.txt“ a postupovat dle návodu pro import dat.

Otevření v excelu: do excelu to jde snadno naimportovat a rozdělit to do sloupců. Jen je třeba každý den udělat zvlášť. Stačí patřičný soubor otevřít v přímo excelu a potom použít funkci „Text do sloupců“.

Externé odkazy

  • Videotutoriál v češtině: pokročilejší nastavování automatických výstupů:

http://www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/bracket-trader2.html

bracket_trader.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.