Nástroje pro tento web


Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
breakout-approach

B.O.A

Obchodní systém B.O.A. je dílem profesionálního obchodníka Alana Gainese.

Základní filosofií systému, který se Alan Gaines rozhodnul již před více jak 20 lety vytvořit, byla následující myšlenka: pokud trh vytvoří dostatečně silné momentum, které prorazí určitou signifikantní technickou úroveň, vznikne silná pravděpodobnost, že trh bude v daném směru pokračovat. Z této myšlenky také vzniknul název „breakout aproach“ - nebo-li „proražení“. Alan Gaines studoval myšlenku breakoutů a jejich obchodování po několik let a mezi jeho zdroje patřily i historické studie obchodníka Keltnera ze 40. let a samozřejmě i studie Larryho Williamse z 80. let. Cílem jeho studií bylo nalézt co nejjednodušší a nejefektivnější způsob obchodování breakoutů. Více jak desetiletá práce zahrnující i mnoho testování v reálných trzích pak dala vzniknout jeho vlastnímu systému s názvem B.O.A.

Co je vlastně základem systému B.O.A. držel Alan po mnoho let v tajnosti pod pokličkou. O systému B.O.A. se již v kruzích obchodníků delší dobu vědělo a Alan i pro jistou brokerskou společnost po dlouhou dobu pracoval jako fund manager klientských účtů, které samozřejmě hodnotil svým systémem B.O.A. Co však B.O.A. je odmítal z pochopitelných důvodů prozradit. Teprve nedávno odhalil Alan část svého systému veřejně, později dokonce i v rámci konference na Chicagské burze CBOT. Největším překvapením částečného odhalení jeho úspěšného systému byla pak zejména skutečnost, že systém B.O.A. není žádným složitým vzorcem ani kombinací desítek indikátorů, jak se mnozí mylně domnívali, ale že se jedná pouhé obchodování tří jednoduchých klouzavých průměrů - nebo-li „tripple moving averages“. Ne nadarmo se říká, že nejlepší věci jsou většinou ty nejjednodušší - a v tradingu toto platí obzvláště!

B.O.A. je tedy způsob obchodování trojitých jednoduchých klouzavých průměrů, doplněné jejich správným nastavením a sérii několika dalších pravidel. Poměrně jednoduchý systém, který však dokáže v dobrých dobách zhodnotit účet i o mnoho více, jak 100% ročně

Externí odkazy

breakout-approach.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.