Nástroje pro tento web


commodity_channel_index

Commodity Channel Index (CCI, indikátor)

Indikátor CCI (Commodity Channel Index) byl vytvořen r. 1980 Donaldem Lambertem pro otestování počítače. Později pak teoreticky navrhnul obchodní využití tohoto indikátoru na burzovních trzích, ale sám jej neobchodoval.

CCI spadá do kategorie momentum indikátorů. To znamená, že měří sílu a rychlost trendu. Z psychologického hlediska pak vyjadřuje náladu - optimismus nebo pesimismus - tržního davu. Jestliže momentum v trhu nabývá na síle, převládá mezi obchodníky optimismus o dalším vývoji, růstu či poklesu, ceny v trhu. Pokud momentum v trhu na síle ztrácí, dá se očekávat, že se vytrácí síla trendu a tržní dav bude určitou dobu váhat. To může vést ke stranovému pohybu trhu (tzv. chop).

Indikátor CCI se obvykle pohybuje v kanálu v rozmezí linií +100 a -100. Tradiční způsob obchodování indikátoru CCI pak spočívá ve vstupu do long pozice po protnutí linie +100 a vstupu indikátoru do překoupené oblasti; případně ve vstupu do short pozice po protnutí linie -100 a vstupu indikátoru do přeprodané oblasti.

Agresivnější obchodníci pak mohou za signál ke vstupu brát již překročení linie 0 (tzv. Zero-Line; ZL) směrem vzhůru pro long nebo dolů pro short. Některé systémy pak využívají vstupy do long po překočení linie -100 směrem vzhůru (tedy z přeprodané oblasti do běžné) nebo do short po překročení linie +100 směrem dolů (tedy z překoupené oblasti do běžné).

Další možností obchodování indikátoru CCI je pak sledování divergencí, tedy rozdílů v pozici vrcholů v indikátoru a cenovém grafu. Tento systém, často v kombinaci s proražením trendových čar, se s oblibou využívá zejména v intradenním obchodování.

Na indikátoru CCI je pak založeno několik oblíbených obchodních systémů. Například WoodiesCCI nebo FinWin.

commodity_channel_index.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 08:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.