Nástroje pro tento web


exponential_moving_average

Exponential moving average (EMA)

Další ze sady klouzavých průměrů (MA). Tento typ průměru dává nejvyšší důležitost poslednímu baru. Každý bar více do historie má při výpočtu sníženou váhu podle exponenciální křivky. Díky tomu relativně rychle rozpoznává změny trendu.

Nastavení indikátoru

  • Jediným nastavením je délka periody, tzn. kolik barů se do výpočtu zahrne. Při timeframe 10min. a délce periody 6 tak průměr ovlivňují maximálně 6 barů zpětně, tzn. hodinu staré ceny.
  • V některých aplikacích je možné zvolit informace, ze kterých se počítá hodnota každého baru. Lze započítávat například jen CLOSE cenu (tzn. hodnota EMA s periodou 1 = výše ceny na hodnotě CLOSE baru), dále „HIGH + LOW / 2“ (tj. průměrná cena rozptylu (range) baru) nebo „HIGH + LOW + CLOSE / 3“ apod. Toto nastavení ovlivňuje podobu EMA v různě se chovajících trzích.

Podoba indikátoru

Indikátor se obvykle vykresluje přímo do cenového grafu v podobě nepřerušované linky. Pokud je linka rostoucí, jedná se podle EMA o vzrůstající trend (Bull trend), pokud linka klesá, mluvíme o klesajícím trendu (Bear trend). V případě, že se čára vykresluje vodorovně nebo se směr často mění, jedná se o pohyb trhu do strany.

Související odkazy

exponential_moving_average.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.