Nástroje pro tento web


Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
jak_konkretne_zadavat_stop-loss

Jak zadávat stop-loss

Stop-loss není vlastně nic více a nic méně, než opačný příkaz.

Pokud jsme long (t.j. vstoupili jsme do trhu příkazem BUY), stop-loss je příkaz SELL, který nám „sedí“ na dané ceně jako STOP příkaz. Pokud se cena otočí proti nám a dotkne se tohoto STOP SELL příkazu, budeme venku z trhu s předem definovanou ztrátou. Opačné platí pro short pozici.

Pokud budete využívat služby full-service brokera, stačí pouze takovému říci „chci posadit stop-loss na cenu XY“ a on už vše provede za vás

On-line platformy většinou mají pro zadání stop-lossu samostatnou volbu, t.j. zadávání stop-lossu je též do značné míry automatické.

jak_konkretne_zadavat_stop-loss.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.