Nástroje pro tento web


New release candidate available: 2020-06-01 "Hogfather". upgrade now! [51] (what's this?)
Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
moving_average

Klouzavé průměry (Moving Averages, MA)

Pomocí MA lze průměrovat ceny v námi určeném časovém období. Spojením bodů znázorňujících jednotlivé hodnoty MA dostaneme křivku klouzavého průměru, pomocí které snadněji určíme trend pohybu ceny sledovaného titulu. Jestliže MA roste (stoupá) je to známka rostoucího trendu trhu. (obchodujeme Long). Když MA klesá, jedná se o klesající trend a je lepší obchodovat Short. Křivka MA ani nestoupá, ani neklesá, je plochá, jedná se o chop. S obchodováním počkáme. Tento indikátor se nazývá Klouzavý průměr proto, že jeho hodnota se v závislosti na čase mění. Po uzavření obchodního dne se první hodnota, kterou jsme dosadili do čitatele zlomku vypustí a čitatel se doplní o nejnovější hodnotu. (za právě uzavřený obchodní den)Používáme několik typů klouzavých průměrů:

  • Jednoduchý klouzavý průměr MA také (SMA)
  • Exponenciální klouzavý průměr EMA
  • Vážený klouzavý průměr WMA
moving_average.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.