Nástroje pro tento web


New release candidate available: 2020-06-01 "Hogfather". upgrade now! [51] (what's this?)
Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
pivot

Pivot

Zvláštní typ S/R úrovní. Tento typ S/R úrovní byl vždy hodně používán především pitovými obchodníky, kteří nestíhali průběžně sledovat a analyzovat celkový cenový vývoj trhu v průběhu dne, a tak si předpokládané hlavní S/R úrovně počítali dopředu v podobě zmiňovaných pivotů. Nutno dodat, že výpočet pivotů je velmi jednoduchý, a přesto jde o velmi silný nástroj, který dnes v trhu používají i běžní intradenní obchodníci obchodující čistě elektronické trhy.

Základem výpočtu je hlavní pivot, který se počítá jako průměrná „včerejší“ cena. Nejběžněji je to konkrétně (High + Low + Close) / 3. Pivot je tedy možné počítat před otevřením trhu a je to pro celý den pouze jedna hodnota, neboť se počítá ze včerejších hodnot High, Low a Close a v průběhu dne se nemění.

Na hlavní pivot pak navazují další resistance (stropy) a supporty (podlahy). Resistance se v grafech většinou pojmenovávají R1, R2, R3, supporty pak S1, S2 a S3. Počet takto vytvořených S/R úrovní opět závisí na konkrétním obchodníkovi, většinou se pracuje s hlavním pivotem plus hodnotami R1, R2, S1 a S2, případně se mohou do grafu zakreslovat i „poloviční“ hodnoty mezi těmito body (v níže uvedených ukázkách jsou tyto poloviční hodnoty znázorněny čárkovaně).

Výpočet jednotlivých bodů je následující:

Pivot = (H + L + C) / 3

Resistance:

R1 = (2 × Pivot) - L

R2 = (Pivot - S1) + R1

R3 = (Pivot - S1) + R2

Supporty:

S1 = (2 × Pivot) - H

S2 = Pivot - (R1 - S1)

S3 = Pivot - (R2 - S1)

Externí odkazy

pivot.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.