Nástroje pro tento web


range_bars

Range bars

Základem pro vykreslení svíček tohoto alternativního grafu je cenový rozsah, který musí trh od otevření svíce za libovolnou dobu urazit. Smyslem je, že všechny svíčky jsou stejně velké, což přináší řadu výhod, ale i některé nevýhody.

Výhodou je celkově lepší přehlednost a čitelnost grafu, zejména pro obchodníky cenových patternů (Price Action), a hlavně alespoň částečná eliminace situací, kdy jde trh do strany. (Pokud trh neurazí určitou vzdálenost nahoru/dolů, nová svíčka se nevykreslí.)

Jako nevýhody lze pokládat nefunkčnost indikátorů a patternů závislých na velikosti a tvaru konkrétních svíček (z indikátorů např. ATR; nefunkčními patterny zde nejsou míněny klasické cenové formace jako double top/bottom, role reversal aj.). Nic to však nemění na tom, že se range bars těší u traderů čím dál větší oblibě.

Označujeme je většinou písmeny RB a počtem ticků, kterým je vyjádřena délka svíčky. Pozor, toto označení však neplatí pro všechny platformy! Uvedený příklad je užíván např. v programu Ninja Trader, kdežto SierraChart používá vyjádření v bodech. Takže pro předejití nedorozumění při komunikaci s ostatními tradery je dobré mít tento rozdíl na paměti.

range_bars.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.