Nástroje pro tento web


simple_moving_average
  • Jednoduchý klouzavý průměr - SMA - simple moving average.

Vzorec pro výpočet MA: MA=(C1+C2+ … +Cn)/N kde: MA - jednoduchý klouzavý průměr C - cena použitá k výpočtu průměru N - počet dnů (délka období, za které chceme MA vypočítat) Jestliže v nastavení tohoto indikátoru definujeme jeho délku číslem 10 a že k výpočtu použijeme zavírací ceny sledovaného titulu, jedná se pak o podíl součtu zavíracích hodnot za posledních 10 obchodních dnů a čísla 10.

  • Exponenciální klouzavý průměr - EMA - exponential moving average.

Vzorec (Elder) pro výpočet EMA: EMA = Cn * K + EMAn-1 * (1 - K) Kde: EMA - Exponenciální klouzavý průměr za dobu n n - délka sledovaného časového období (v měsících, týdnech, dnech) Cn - cena použitá k výpočtu průměru (dnešní) K - podíl čísla 2 a počtu sledovaných časových období +1(měsíce, týdny, dny);(=2/(n+1))

EMA je pro určení trendů vhodnější než MA(SMA).Poslední obchodní den v něm má větší váhu než ostatní dny. V EMA(10)tvoří 18% jeho hodnoty. V MA(10) mají všechny dny stejnou váhu.Tím že přikládá větší váhu nejnovějším datům,reaguje rychleji na změny trhu než MA(SMA).

  • Vážený klouzavý průměr - WMA - weighted moving average.

Umožňuje přiřadit libovolnou váhu dni(týdnu, měsíci), který považujete za důležitý. Jeho výpočet je komplikovaný. V praxi lze vystačit s MA, lépe s EMA.

simple_moving_average.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.