Nástroje pro tento web


New release candidate available: 2020-06-01 "Hogfather". upgrade now! [51] (what's this?)
Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
stochastic

Stochastic Oscillator

- indikátor je tvořen dvěmi čarami

Hlavní čára se nazývá %K. Druhá čára, která se nazývá %D, je klouzavý průměr (Moving Average) hlavní čáry %K. %K čára je obvykle zobrazena jako plná čára a %D čára je obvykle zobrazena jako přerušovaná čára.

Existuje více způsobů jak Stochastic Oscillator interpretovat:

  • Signál k nákupu vznikne tehdy, když oscilátor (jak čára %K tak i čára %D) klesne pod určitou úroveň (například 20) a pak vzroste nad tuto úroveň. Signál k prodeji vznikne tehdy, když oscilátor vzroste nad určitou úroveň (například 80) a pak klesne pod tuto úroveň.
  • Signál k nákupu vznikne tehdy, když se %K čára dostane nad %D čáru a signál k prodeji vznikne tehdy, když se %K čára dostane pod %D čáru.
  • Hledejte divergence. Například, když kurz určitého instrumentu tvoří sérii nových maxim, ale Stochastic Oscillaror svá předchozí maxima překonat nedokáže.
stochastic.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.