Nástroje pro tento web


New release candidate available: 2020-06-01 "Hogfather". upgrade now! [51] (what's this?)
Hotfix release available: 2018-04-22c "Greebo". upgrade now! [50.3] (what's this?)
tsim

Program TSim+

Jedná se o aplikaci pro Windows, která umozňuje jednoduché zadávání příkazů na burzu prostřednictvím platformy Interactive Brokers - Trader Workstation. Program TSim+ je zcela zdarma.

Známé problémy

Chybová hláška "Component Tws.ocx or one of its dependencies not correctly registered"

Pro správný běh aplikace je potřeba mít nainstalované tzv. TWS API. Stačí spustit instalátor, který stáhnete ZDE.

Run-time error 13

:tsimerror.jpg

Pokud se Vám po spuštění TSim+ objeví následující chybové hlášení, používáte lokalizovaný operační systém. Na rozdíl od anglických Windows není český desetinný oddělovač tečka, ale čárka. S tím si program neví rady a je nutné změnit regionální nastavení počítače. Změna může ovlivnit některé další aplikace.

Postup změny: Klikněte na tlačítko „Start“ → položka „Ovládací panely“ - ikonka „Místní a jazykové nastavení“ (modrozelená zeměkoule) - tlačítko „vlastní nastavení“ - položka „Desetinný oddělovač“. Zde je nutné změnit znak „,“ za „.“.

Propojení s platformou Interactive Brokers

Nejprve je nutné spustit program Trader WorkStation a přihlásit se pod svým účtem. Po najetí aplikace je třeba povolit spojování s externími programy (jako je TSim nebo například SierraChart). To lze provést zaškrtnutím položky v menu „Configure“ → „API“ → „Enable ActiveX and Socket Clients“. Poté je již možné spustit aplikaci TSim+. Po najetí by se mělo zobrazit dialogové okno „Accept incomming connection attempt?“. Je třeba zvolit „Yes“, čímž povolíte komunikaci mezi TSim a TWS.

Poznámka: Pokud jste program TSim+ spustili dříve, než Trader WorkStation, nemusíte pro navázání spojení restartovat TSim. Stačí v menu zvolit položku „Tools“ → „Reconnect TWS“.

Nastavení kontraktních měsíců

Pro správné zobrazování titulů a jejich cen v TSim je potřeba mít zvolené správné kontraktní měsíce v nastavení TSim (menu „Tools“ → „Edit symbols“). Doporučuji řádně zkontrolovat nastavení týkající se konkrétního konktraktního měsíce - výše komisí apod).

Zejména v případě, že se vám v TSim+ neaktualizují ceny a v IB Trader WorkStation běží vše v pořádku, bude problém v tom, že nemáte nastaven v Edit Symbols správný kontraktní měsíc. kontraktní měsíc se zadává do políčka Expiry.

Vhodné nastavení (tick size apod) lze najít například ZDE na Finančníku. Výše komisí a margin je závislá na brokerovi. Pod heslem Interactive Brokers naleznete aktuální výši komisí pro tohoto brokera.

Externí odkazy

tsim.txt · Poslední úprava: 2019/05/24 10:27 (upraveno mimo DokuWiki)


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.